23 Şubat 2017 Perşembe

Atıştırmalık gıdalar ve katkı maddeleri

Çoğumuzun bayılarak yediği atıştırmalık gıdalar,çikolatalar,krakerler çok lezzetli değil mi? Peki ya katkı maddelerini hiç düşündünüz mü?
Birçoğumuzun bildiği ama öğrendikçe de hiçbir şey yiyesi kalmadığı katkı maddeleri... Yediğimiz hazır gıdaların, içindekiler kısmından rahatça ulaşabileceğimiz bir yerdeler aslında.
E121,E330,E331 gibi kodlar,bize yediğimiz gıda hakkında ipuçları verir. Size tavsiyem bu kodları kontrol etmeden hazır gıda yememeniz olacak.
En azından ne yediğiniz konusunda bir fikriniz olur. Çocukken yediğim çoğu hazır gıdanın ne içerdiğini halen bilmiyorum. Ama bundan sonrası için emin olmak en iyisi. Sadece kendimle de kalmayıp çevremi de bu konuda bilinçlendirmek istiyorum.
İnsanlar,yediklerinin etkisiyle yaşar. Bu yüzden hayvansal gıdaları aşırı tüketmenin, insan bünyesini olumsuz etkilediğini öğrenmiştim bir yerlerden.
Ağzınızın tadını kaçırmamak için yüzeysel bilgilerle bir çok şeyi açıklamaya çalıştım. Sağlıcakla kalın. Sizce hazır gıdanın zararlarını önlemek için neler yapılabilir?
iklan banner
Önceki Yayın
Sonraki Yayın

0 yorum:

Bu Hafta En Çok Okunanlar